NEWSLETTER

Buďte informovaný o
výhodných ponukách

AUTOTECHNA KLUB

Získajte okamžitú
zľavu

Viac informácií

Zvýhodnené ceny,
akcie a zľavy

Viac informácií
brisk-logo

Brisk Tábor a.s. je český výrobca zapaľovacích a žhaviacich sviečok BRISK. Firma s tradíciou od roku 1935 má viac ako 500 zamestnancov, produktivitou 40 miliónov kusov sviečok. To ju radí medzi popredných svetových výrobcov. Je držiteľom niekoľkých významných patentov a ocenení (každý rok sa radí medzi 100 najlepších českých firiem). Aktívne sa zapojila do európskeho projektu „Automobily pre udržateľnú mobilitu“, ktorý predurčuje ďalší vývoj v automobilovom priemysle a hľadá efektívnu cestu výskumu a vývoja s cieľom získať náskok pred konkurenciou mimo Európskej Únie.

Sortiment BRISKU

Sortiment spoločnosti BRISK nie je už hlavne doménou škodoviek a žiguliakov, ako tomu bolo v minulých rokoch. Tak ako sa mení zloženie vozového parku, tak sa mení a dopĺňa ponuka BRISKu.
Výber je z niekoľkých rád zapaľovacích sviečok, od jednoelektródových, cez viacelektródové až ku špeciálnym (Racing/Tuning, LPG/CNG), po takmer všetky typy značiek automobilov CITROEN, DACIA, FORD,  HYUNDAI, KIA, RENAULT, PEUGEOT, VW a iné.

Produkcia originálnych náhradných dielov

BRISK Tábor a.s. patrí už pár rokov medzi dodávateľov originálnych dielov popredných svetových automobiliek ako je Volkswagen, Škoda, Seat, Avtovaz a ďalších menej známych prvovýrob, kam sú úspešne dodávané nielen „bežné“ zapaľovacie sviečky, ale aj automobilové snímače, špeciálne žhaviace sviečky, či letecké zapaľovacie sviečky, ktorých výroba je realizovaná v úzkej spolupráci s vývojom odberateľov.

Certifikované systémy kvality podľa noriem ISO, požadované OE odberateľov, zabezpečujú  bezporuchovosť všetkých výrobkov a zároveň chránia životné prostredie.

Obchodným partnerom Brisku HUSQVARNA

Celosvetovo známy výrobca záhradnej a lesnej techniky, kam smerujú z táborských liniek ročne státisíce sviečok. České sviečky sa v týchto motoroch osvedčili, čo dokladá aj stále sa zvyšujúci predaj v náhradnej spotrebe pre motory tejto firmy i rady ďalších, ako je B&S, Honda, Oleo-Mac, Stihl a iné.

GARDEN sviečky pre motorové píly, benzínové sekačky, krovinorezy, záhradné traktory či stacionárne pohonné jednotky sú odolné proti vibráciám s možnosťou použitia v HOBBY i PROFI prevádzke. Presné obsadenie podľa motorov všetkých svetových značiek nájdete v katalógu GARDEN na www.brisk.cz.

MOTO

Ponuka sviečok BRISK so závitmi M10, M12, M14,  s výberom z rád SUPER, PLATIN, SILVER a PREMIUM je veľmi široká. Na svoje si prídu užívatelia motocyklov, skútrov i štvorkoliek všetkých svetových značiek (katalóg MOTO na www.brisk.cz). Stále široké je zastúpenie motocyklov Jawa, ČZ, Simson, s čím sú spojené predaje bežných typov sviečok N17C, N15C a N14C.

Aj v tejto oblasti dodávajú do prvovýroby známemu talianskemu výrobcovi motorov TM Racing. Jedná sa o špeciálny typ striebornej sviečky s označením  L10S. Úspechy závodných tímov, s ktorými úzko spolupracujú, sú dokladom kvality a bezproblémovej funkcie motocyklových sviečok BRISK. Napr. Martin Michek sa na svojom motocykle KTM, doplneného sviečkou AOR10LGS, stal v minulom roku vicemajstrom sveta v motokrose triedy MX3.

Žhaviace sviečky BRISK  EXCLUSIVE

Žhaviace sviečky pre menej náročnejšie dieselové motory. Nová konštrukcia vychádza z požiadaviek na extrémne dlhé prevedenie a na priemer žhaviacej tyčinky už od 4 mm.
Príklady značení typov: 01S355E, 01T600E, 21R136E…..

Zapaľovacie aj žhaviace sviečky BRISK sú zaradené do TecDocu a údaje sú štvrťročne aktualizované a dopĺňané o nové typy, ktoré sa s pribúdajúcim automobilovým trhom stále rozširujú.

brisk-certif