NEWSLETTER

Buďte informovaný o
výhodných ponukách

AUTOTECHNA KLUB

Získajte okamžitú
zľavu

Viac informácií

Zvýhodnené ceny,
akcie a zľavy

Viac informácií
Coopers Fiaam logo

Sortiment:
Skupina:


CoopersFiaam je členom skupiny Sogefi Filtration S.p.a., ktorá vlastní aj značky Fram, Purflux a Tecnocar. CoopersFiaam vyrába celý sortiment filtrov pre automobily.

  • olejové filtre
  • palivové filtre
  • vzduchové filtre
  • kabínové (peľové) filtre pre osobné, nákladné a úžitkové vozidlá.

Skupina Sogefi vlastní 23 výrobných závodov v Európe, 2 v Južnej Amerike a 1 v Egypte. 22% produkcie dodávajú do prvomontáže, predovšetkým pre Renault, Ford, Fiat, Iveco, atď.; ďalších 27% sa predáva ako originálne diely a 51% ide do aftermarketu, samozrejme v tej istej kvalite ako pre prvomontáž aj pod značkou CoopersFiaam. Všetky filtre CoopersFiaam sú certifikované podľa noriem BVQI.

Coopers Fiaam filtre

Olejové filtre

Jednou z nevyhnutných podmienok pre bezproblémový chod spaľovacieho motora je neustále mazanie jeho pohybujúcich sa častí, ktoré sú držané na požadovanej úrovni čistoty aby sa predišlo akémukoľvek nadmernému opotrebeniu. Olejový filter má nezastupiteľnú úlohu v tomto procese, pretože poskytuje neustále čistenie oleja, zachytávaním abrazívnych častíc, ktoré vznikajú bežným opotrebením a trením, a tiež zachytáva prach a pozostatky spaľovacieho procesu.

Olejový filter musí byť schopný odolávať mechanickému a tepelnému namáhaniu vytvorenému v prostredí motora. Nemôže ostať bez oleja počas nečinnosti motora a musí pomáhať chladiť olej na jeho optimálnu operačnú teplotu. Na olejové filtre CoopersFiaam sa môžete spoľahnúť, že si svoju prácu odvedú na výbornú.

Vzduchové filtre

CoopersFiaamVzduchové filtre CoopersFiaam sú navrhnuté aby chránili motor pred priamym znečistením vonkajšími nečistotami. Objem vzduchu vstupujúceho do motora je v rozmedzí 200 až 500 m3 za hodinu, v závislosti od objemu motora. Nasávaný vzduch je plný nečistôt v závislosti od klimatických podmienok, jazdného povrchu, stupňa atmosférického znečistenia atď. Navyše je tu prach, ktorý ak sa dostane do motorového oleja, stáva sa eventuálne abrazívnou pastou, smrtiacou pre motor.

Palivové filtre

Palivové filtre CoopersFiaam poskytujú ochranu pre palivový systém motoru vozidla, (či už je to karburátor alebo vstrekovanie), odstraňovaním nečistôt obsiahnutých v palive. Zanesený palivový filter môže spôsobovať prerušenia v dodávkach paliva, ktoré môžu viesť až k úplnému zastaveniu dodávky paliva a zastaveniu motora. Prečistené palivo ponúka vyššiu úroveň výkonu a optimálnu životnosť vstrekovacieho palivového systému.

Dočítať sa viac…

Kabínové filtre

Peľový filter CoopersFiaam chráni vodičov a pasažierov vozidla pred akýmkoľvek znečistením, ktoré preniká a koncentruje sa v kabíne.

V súlade s požiadavkou na zvýšenie pohodlia užívateľov vozidiel boli vyvinuté dva typy filtrov uspokojujúc rôzne požiadavky výrobcov:

  • Kabínové „peľové“ filtre, zachytávajúce čiastočky menšie ako 1 mikrometer ako pele, baktérie alebo výfukové splodiny.
  • Filtre s aktívnym uhlíkom, ktoré zachytávajú nielen čiastočky a plyny, ale zastavia aj nepríjemné pachy, s ktorými sa môžeme stretnúť počas jazdy.

sogefi certif