Skip links

Novinka: V Autotechne kúpite prémiové športové pneumatiky Pirelli

Novinka: V AUTOTECHNE kúpite prémiové športové pneumatiky Pirelli

Spoločnosť Pirelli je jeden z najprestížnejších výrobcov pneumatík na svete. Ich pneumatiky patria k tým najlepším na trhu – vyznačujú sa vysokou kvalitou výroby a výbornými jazdnými vlastnosťami. Vďaka tomu udržujú vozidlo pevne priľnuté k vozovke a dobre ovládateľné za sucha aj mokra.

Meno Pirelli je spojené s Formulou 1 a ďalšími významnými pretekárskymi súťažami. Je to jediný dodávateľ pneumatík pre Formulu 1 a každoročne prinášajú nové inovácie do produktov, vďaka ktorým môžu ísť autá rýchlejšie a lepšie držia na ceste.

Značka sa nesústreďuje len na motošport a vyrába pneumatiky pre takmer všetky druhy cestných vozidiel – od obyčajných osobných áut, cez pretekárske autá, motorky, bicykle až po traktory a nákladné automobily. Znalosti a technológie z motoršportu prenášajú do radov pneumatík určených pre bežných vodičov.

Lacné alebo prémiové pneumatiky?

Pirelli patrí k prémiovým výrobcom pneumatík a môže sa naskytnúť otázka, či je ich cena opodstatnená a či nie je výhodnejšie siahnuť po výrobcoch lacnejších pneumatík.

Pirelli, ako aj iní výrobcovia prémiových pneumatík, každoročne investujú do nových technológií a zdokonaľovaní jazdných vlastností. Vo výrobe používajú pokročilejšie technológie a lepšie materiály. Vďaka tomu dokážu poskytnúť lepšie jazdné vlastnosti.

Pre bežného šoféra sa to prejaví najmä v bezpečnosti na cestách. Auto s kvalitnými pneumatikami drží lepšie na vozovke počas sucha aj mokra. Zároveň sa skracuje brzdná dráha – v nedávnom teste vplyvu pneumatík na brzdovú dráhu sa ukázalo, že s lacnými pneumatikami sa môže brzdná dráha na suchu predĺžiť až o 9 metrov. Pri mokrom povrchu boli rozdiely ešte väčšie.

Medzi ďalšie výhody prémiových pneumatík, ako Pirelli, patrí znížená hlučnosť na cestách, lepšia spotreba a dlhšia životnosť. Práve dlhšia životnosť je dôvod, prečo vás drahšie a kvalitnejšie pneumatiky v konečnom dôsledku nemusia stáť tak veľa peňazí.

Druhy pneumatík od Pirelli

Spoločnosť Pirelli ponúka viacero druhov pneumatík určených pre rozdielne použitie. V ponuke majú letné pneumatiky pre maximálny výkon vo vysokých teplotách, zimné pneumatiky určené do nižších teplôt a náročnejších poveternostných podmienok a celoročné pneumatiky, ktoré kombinujú výhody oboch.

Produkty sú rozdelené do piatich radov:

  • P Zero – športové pneumatiky s najlepšími jazdnými vlastnosťami
  • Cinturato – pneumatiky, ktoré využívajú ekologické materiály a znižujú spotrebu vozidla
  • Scorpion – prémiové pneumatiky špeciálne navrhnuté pre SUV a crossovery
  • Sottozero – pneumatiky navrhnuté špeciálne pre jazdu v zime
  • Pirelli Ice – pneumatiky určené do extrémne nízkych teplôt

Pirelli v AUTOTECHNA BARÁNEK

AUTOTECHNA nadviazala priamu spoluprácu so značkou Pirelli a ich prémiové pneumatiky sú v našom sortimente priamo od výrobcu. Objednať si ich môžete cez naše call-centrum alebo v niektorej z trinástich predajní AUTOTECHNA BARÁNEK. Naši predajcovia vám pri výbere radi poradia a odporučia tie najlepšie pneumatiky pre vás.

Return to top of page